wtorek, 21 listopada 2023

10 oczek "idelo" na resztki włóczek

To będzie już mój drugi koc, pled, narzuta* (niepotrzebne skreślić), wykonany z zalegających motków o dziwnym składzie, czasem trudnym do określenia. Dziergam od kilku dekad (OMG!) Więc uzbierało się całkiem spora ilość takich motków, a teraz odkryłam (lepiej późno niż wcale) jakie są w zasięgu moich rąk, szlachetne włókna i co dobrego robią dla naszego ciała, to o tych innych zapomniałam. Jednak miejsce w szafach i innych zakamarkach, nie zapomniało. Mało tego, dobre dusze które zarzuciły to cudowne hobby, obdarowano mnie swoimi skarbami i łowami. Tak, paręnaście lat temu to mieliśmy wenę od górali, która gryzła fest i inności kolorowe, równie żrące i na dodatek w mało ciekawych kolorach. Pamiętam o o aniluxsie z Zielonej Góry, można było coś w miarę dobrego kupić. Wracając do moich zapasów, które w czasu pandemii wyszły na wierzch i straszyły mnie. Szukałam w sieci i znalazłam świetny pomysł 10 oczek, gdzie Kamila z otulove wyjaśniła i pokazała w czym rzecz. Marzy mi się taki koc ale z czegoś cudnie ciepłego i miłego, może kiedyś się to ziści.


Wymiary finalnie to 2 na 2,40m i nie robiłam sekwencji 10 oczek a 15, jednak zasada jest taka sama. Modyfikacji uległ też kształt, bo miał powstać prostokąt, a nie kwadrat.
Pierwszy popełniłam w przyjemniejszych i bardziej dziewczęcych kolorach, różowym, fioletowym, łosiowym, szarym. Zdecydowanie jest mniejszy 1,70 na 1,70 m.

 


Polecam ten fantastyczny sposób na wykończenie motków, na które nie macie pomysłów.


6 komentarzy:

 1. No kocyk fantastiko, pomysł świetny na wykorzystanie resztkowych kłębuszków bardzo się cieszę że zobaczyłam to u ciebie .Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję. Już kilka razy próbowałam wrócić ale instagramie skuteczne mnie od tego oddalał 🤪. Mam nadzieję że tym razem to ja wygram w tej potyczce😁. Pozdrawiam

   Usuń
 2. Bardzo fajny pomysł,resztek zawsze mnóstwo zalega a kocyk się przyda.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ojej - też robię podobny koc i też już bardzo długo! Nie wiedziałam, że można robić z 10 oczek - mój powstaje radośnie - ile oczek wyjdzie, tyle jest. Zmotywowałaś mnie do szybszego skończenia go i pokazania na blogu - dziękuję!

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny i komentarz.