poniedziałek, 28 sierpnia 2017

Złota

Złota bluzeczka powstała z włóczki Mondiala Platinum w kolorze 0779 beżowo-złoty, 9 motków. (450g) To tasiemkowa włóczka o składzie 76% aktylu i 24% poliamidu, zakupiona w zeszłym roku w e-dziewiarce z zamiarem wydziergana bluzeczki z krótkim rękawem na lato (zeszłe oczywiście … ha, ha). Wykonałam ją jednak na tegoroczne lato ale pod wpływem kolejnych przymiarek koncepcja długości rękawa ulegała zmianie z krótkich na 3/4, potem 7/8, aż do obecnej długości długiego rękawa. Tak więc powstała bluzeczka na babie lato :). Dziergałam od góry bez jakiegoś konkretnego wzoru, w czasie roboty dokonując przymiarek, prując, zapisując, poprawiając rękawy, talię i tak, aż do momentu który okazał się można rzec idealny (dla mnie). Aż nastąpił zonk końcem czerwca, w którym zabrało mi włóczki. Prace ukończenia utknęły w lipcu gdyż nie nigdzie nie można było 1 motka. Już miałam ratować się paseczkami w innym kolorze klik ale panie w e-dziewiarki cuda czynią i udało się dla mnie wyczarować 1 motek. Pomiędzy pracami w kuchni drugą częścią urlopu w sierpniu udało mi się skończyć złotą. Nitki pochowałam w zeszłym tygodniu, instruując się filmem klik, w niedzielę zblokowałam i już za chwilę będę w niej śmigać.
 Kilka zdjęć detali.

Bluzeczkę wykonałam od góry, bezszwowo. Dekolt, rękawy i dół wykończyłam i-cordem. Druty addi 4,5 mm. Sesja na ludziu odbędzie się prawdopodobnie w przyszły wekeend to będę mogła pokazać wam ładniejsze zdjęcia bluzeczki Złotej.
Do miłego Pstro/SmallMegi

5 komentarzy:

 1. Ooo, znam ten ból, gdy brakuje tylko ciut ciut do końca...
  Ale dobrze, że wszystko skończyło się pomyślnie^^ Sweterek wyszedł świetny, a kolor ma urzekający ;) Chociaż chyba trudny do uchwycenia^^

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo ładna,więc czekam na zdjęcia na" ludziu"

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo dopracowana jest Twoja bluzeczka. Cudna, założyłabym taką.

  OdpowiedzUsuń
 4. Sweter w sam raz na aktualna pogodę w kratkę , śliczny kolor beżowo złoty :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny i komentarz.