niedziela, 5 maja 2019

Czytelniczy kwiecień

Kwiecień minął, a na blogu postu yok*. Zapewne dlatego, że mój czas na pisanie ucieka na przeglądnie instagramu, chyba muszę jakąś blokadę sobie założyć. Bardzo proszę o jakieś propozycje jak sobie radzicie z uzależnieniem od wiecznego zaglądania do świata internetu w telefonie. W telefonie też ma taką aplikację Legimi eboki, o której pisał wcześniej, i to jest na plus bo czytam dużo więcej. W kwietniu między innymi padło na dwie polskie pisarki, które w swoim dorobku mają po dwie wydane książki. Mowa tu o Joannie Tekieli i Alicji Sinickiej, które poznałam na jakiś instagramowych kontach, a krótkie info o książkach zachęciło do lektury. Joanna Tekieli autorka Pensjonatu Leśna Ostoja opisuje bardzo zabawnym językiem historię 38 letniej Justyny, która musi sprostać innemu zupełnie wyzwaniu niż praca w korporacji. Główna bohaterka musi wyremontować dworek w lesie i zrobić niego dobrze prosperujący pensjonat co według jej szefowej, zwanej Cruelli jest nierealne. Powieść wciąga od pierwszych stron, a przynajmniej mnie na tyle że jak tylko skończyłam od razu zabrałam się za tom drugi Rok w Pensjonacie Leśna Ostoja, który podobnie jak pierwszy wciąga od pierwszego akapitu. Tym razem, co miesiąc w pensjonacie zmienia się menażer, którym zostaje oddelegowany pracownik korporacji. Jak sobie radzili z różnorodnymi gośćmi, mieszkańcami pobliskiego miasteczka gdzie każdy o każdym wszystko wie... Zachęcam do lektury a ja czekam na tom trzeci, bo autorka zapowiada że się pisze.Alicja Sinicka to pisarka z mojego rodzimego miasta i sięgnęłam po jej książkę też trochę z ciekawości. "Oczy wilka" to powieść tajemnicza, która od początku wciąga, czyta się jednym tchem. Historia Leny i Artura, dziwne spotkanie, tajemnicze miasteczko, mafia nie mafia, tajemnica goni tajemnicę. Zaintrygowana tym debiutem pisarskim zabrałam się z tegoroczne wydanie drugiej powieści tej pisarki pt. Winna i ponownie od pierwszych zdań wciąga historia Wenndy. Będzie miłość, sensacja, intryga, tajemnica.

zdjęcia książek ze strony Legimi

Jeśli jeszcze nie znacie tych nowych, polskich, szalenie różnych ale fantastycznych pisarek to bardzo polecam.
W kwietniowej bibliotece przeczytałam również książkę Laila Shukri pt. "Byłam kochanką arabskich szejków", którą szczególnie polecam by przeczytać na kilka chwil przed urlopami, wakacjami, letnimi zauroczeniami i miłościami. 
Zdecydowanie polecam również "Bezdomną" Katarzyny Michalak! Historia inna niż wszystkie które dotychczas przeczytałam, porusza wiele trudnych tematów, jakie wokół nas, o których nie wiemy albo nie chcemy wiedzieć.
Pozostałe w kwietniu takie sobie dla chętnych tytuły i autorzy na pasku bocznym. Tam też wszystkie książki jakie przeczytałam w ostatnim czasie.

Do miłego Small Megi


* z tureckiego: nie ma


8 komentarzy:

 1. Sporo tego wyczytałaś, ja jestem do tyłu,

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wyjątkowo wciągające książki były w kwietniu za to w marcu męczylam albo raczej mnie meczyala książka "Służce do wszystkiego"

   Usuń
 2. Dziękuję:) To książki w moim klimacie, a żadnej nie czytałam. Już wpisałam na listę do wypożyczenia;)
  Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie znam tych książek:) Dziękuję za polecenie.
  Pozdrawiam serdecznie:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo interesująco zachęcasz. To ciekawe pozycje, zwłaszcza te dwie pierwsze o pensjonacie Ostoja.
  Pozdrawiam ciepło.

  OdpowiedzUsuń
 5. Twoje propozycje to całkowite nowości dla mnie - jak trafię to zajrzę do którejś z nich :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny i komentarz.