sobota, 2 września 2017

Złota w akcji

Dziękuję za miłe komentarze pod wcześniejszym postem.
Udało mi się w tygodniu zrobić kilka zdjęć i proszę przedstawiam Złotą w akcji czyli na ludziu. Jestem z tej bluzeczki bardzo zadowolona, o i już pora na nią. Muszę jeszcze lepiej opanować chowanie nitek bo są widoczne zgrubienia.
Mam notatki to podaję może się komuś przyda, a może ktoś znajdzie jakiś błąd to proszę o info, zrobię poprawkę w opisie.

Opis Złotej

Złotą robiłam jak wspominałam bezszwowo, nabrałam 76 oczek, oddzieliłam markerami w taki sposób 27/m/2/m/7/m/2/m/27/m/2/m/7/m/2/m/.Oczka dodawałam w poprzek nitki, by nie było widać dziur. Dobierałam w co drugim rzędzie, aż do momentu gdy miałam 61 oczek na przód i 61 oczek na tył, zaś rękawy miały po 42 oczka, które przełożyłam na nitkę pomocniczą, dobrałam po 3 oczka pod pachą i robiłam dalej na około 30 rzędów i zaczęłam gubić po 2 oczka na talię co 10 rzędów 4 razy. Następnie dodałam ale już 3 razy 2 oczka co 10 rzędów. Dalej robiłam prosto 25 rzędów.
Oczka na rękawy z nitki pomocniczej przełożyłam na druty na żyłce, dobrałam w pierwszym rzędzie 9 oczek i robiłam na okrągło 49 rzędów w 50, 65, 80, 95 i 110 zgubiłam dwa oczka. wykonałam jeszcze 2 rzędy w okrążeniach i zakończyłam rękawy a-cordem, jak również dekolt i dół bluzeczki.
Złota zrobiona jest z włóczki Mondiala Platinum z 9 motów (450g.) na drutach addi 4,5 mm.

Mam nadzieję że w miarę jasny jest ten opis.

20 komentarzy:

 1. Bardzo jasny opis,klarowny,zrozumiałam nawet ja ,tylko mam jedno pytanie jakie dryty i jaka ilość metrów w motku na 100 g???A sweter idealny,taki jak lubię ,prosty,pasuje do wszystkiego i przez to uniwersalny i elegancki .Pozdrawiam
  Anita Rekłajtis

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. te informacje były we wcześniejszym poście ale jak najbardziej tu też powinny się znaleźć..... już się robi ! Dziękuję

   Usuń
 2. Ślicznie się prezentuje :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Prosty, czytelny opis. Nigdy jeszcze nie robiłam swetra od góry,ale dzięki Tobie spróbuję. Alicja.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam nadzieję że pochwalisz się sweterkiem jak skorzystasz z opisu :) powodzenia. Gdyby coś, to służę pomocą w tej sprawie!

   Usuń
 4. Świetny, czytelny opis. Sweterek jest bardzo ładny.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję, właśnie taki miał być ten opis :) oby był pomocny dla innych dziewiarek mniej lub bardziej wprawionych. :)

   Usuń
 5. Świetna bluzeczka! Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo lubię takie swetry. Wyszedł świetnie!
  Pozdrawiam :))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję! Ja też lubię, a takich sweterków nigdy dość, choć muszę uważać z ilością garderoby, minimalizm ostatnio zaprząta mi umysł :).

   Usuń
 7. Akcja na pierwszej prezentacji bardzo energetyczna i ukazująca wszystkie detale. Twarzowo. Opis wykorzystam.

  OdpowiedzUsuń
 8. Super sweter. Modelka również mnie zachwyca.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny i komentarz.