niedziela, 30 czerwca 2019

A w czerwcu było po polsku.

Maj przeleciał bardzo szybko, a o czerwcu to nie wspomnę bo jeszcze szybciej, dlatego w ostatni upalny, dzień miesiąca, zapraszam na kilka propozycji wartych przeczytania.
Czytelniczo w maju nie mam zbytnio nic do polecenia ale właśnie w czerwcu odkryłam polską autorkę Katarzynę Puzyńską i przeczytałam kryminał pt. "Motylek". Bardzo podobny schemat pisania do Camilii Lackberg i pewnie dlatego mnie się spodobało, że sięgnęłam po kolejny tom pt. "Więcej czerwieni" z zagadką kryminalna do rozwiązania przez młodszego aspiranta Daniela Podgórskiego z policji w Lipowej, małej mazurskiej wiosce. Pisarka godna polecenia, i mam sporo jeszcze do poczytania, a z aplikacją legimi wiem, że sporo wrażeń i kryminalnych historii jest do przeczytania.


19 czerwca ukazała się trzecia część i ostatnia pt. "Spotkanie w Pensjonacie Leśna Ostoja", jak zapowiada autorka Joanna Tekieli, perypetie Justyny, właścicieli pensjonatu Leśna Ostoja, jak również mieszkańców Drzewia. I tym razem się nie zawiodłam, świetnie i zabawnie napisana historia, idealnie wplecione opisy przyrody, tak jak lubię. Świetna na lekturę w czasie urlopu.
Jestem ciekawa jaka kolejną historią zaskoczy mnie pani Joanna Tekieli.

Zdjęcia książek ze strony Legimi

Ostatnia, książka która w czerwcu bardzo przypadła mi do gustu to opowiadania Jacka Cygana pt. "Przeznaczenie, traf, przypadek". Wiadomo, że Pana Jacka nie trzeba przedstawiać, jeśli jesteście ciekawi jak "poradził" z tą formą to zapraszam do przeczytania, ja jestem zauroczona.

Do miłego Small Megi

5 komentarzy:

 1. Puzyńską uwielbiam!!! Jak dla mnie zdecydowanie lepsza niż Bonda!
  Przeczytałam już praktycznie wszystkie jej książki (jednej mi do całości brakuje). Polecam:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Przeczytałam wszystkie 10 części Puzyńskiej, czekam na jedenastą. Też jestem zauroczona tą autorką. Po pana Jacka chętnie sięgnę, bo lubię go jako człowieka.
  Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Jak mogłam przeoczyć te pozycje! Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 4. Kocham polską literaturę, nie wiedziałam, że J. Cygan pisze:)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny i komentarz.