piątek, 30 stycznia 2015

A co wyszło z farbowanki?

Jeśli chodzi o gazetki to pierwsza chętna zagarnęla wszystko, może następnym razem innym się poszczęści.

No muszę przyznać, że całkiem fajnie wyszła próbka. Nabrałam ochoty by wydziergać coś innego niż torbę. Przewijam wełnę z motków w kłębki,  a w międzyczasie  przekopuję swoje gazetki, wzory w sieci i znalazłam kilka pomysłów. Na co się zdecydowałam pokażę niebawem, na razie jednak zdjęcie moje próbki.środa, 28 stycznia 2015

Komu, komu?


Czy jest ktoś chętny na gazetki?

1. Urwisy Sandra specjalna 2/2010
2. Modne Dzianiny 2/2012
3. Swetry 1/2009
4. Na drutach & szydełkiem 2012
5. Mała Diana 6/2011
6. Swetry 3/2013
7. Swetry 3/2010
8. Mała Diana 9/2011

Proszę o komentarz jaką gazetkę mam wysłać i podać adres e-mail'owy. Kto pierwszy ten lepszy :).
Do miłego Pstro

niedziela, 25 stycznia 2015

Moja pierwsza przygoda z farbowaniem.

Postanowiłam zafarbować włóczkę, którą jakiś czas temu kupiłam włóczkę o bliżej nieokreślonym składzie ale miało być wełna z akrylem i o dziwnym kolorze. Po mojej przygodzie raczej śmiem twierdzić że to raczej akryl z wełną. Pomocą przy farbowaniu okazał się między innymi ten blog klik. Muszę przyznać, że spodobała mi się robota z farbowaniem, użyłam kolorów: czerwonego, fioletowego i jeansowego, barwniki z argusa. Może nie do końca efekt wyszedł taki jak chciałam ale kolor i tak o niebo lepszy niż ten pierwszy. Fiolet gdzieś zanikł, a niebieski i delikatny czerwony jest ok. Może nawet czerwonym jeszcze poprawię, by by był bardziej intensywny, a nuż się uda. Mam jeszcze dwa takie motki i też je poddam farbowaniu i myślę o  by wydziergać z tych moteczków jakieś fajne torby, bo czuć że jest tam wełna i mnie "mocno" drapie... No chyba że macie inne pomysły?


a tu dla porównania dwa motki razem, widać różnicę i nawet fiolet gdzieś tam przenika.


Przepraszam za jakość zdjęć.
Do miłego Pstro

sobota, 10 stycznia 2015

Witam w Nowym 2015 Roku!

Witajcie w Nowym 2015 Roku! My sylwestrową zabawę rozpoczęliśmy dość szybko bo o godzinie 15 i to jak, walką z gorączką! Moja córka walczyła z gorączką przez cały sylwester i kilka pierwszych dni nowego roku. To znowu zaowocowało sporym udziergiem spódnicy. Myślę że jak dobrze pójdzie to za kilka dni ukończę ją i oddam w ręce krawcowej by wszyła mi podszewkę. Wtedy pokażę w pełnej krasie obie prototyp i moją osobistą, szarą.
Wybaczcie jakość zdjęcia, to mój telefon tak się stara. Mam problemy techniczne z komputerem, jest u "lekarza" więc z telefonu od dwóch tygodni przeglądam wasze blogi, czytam i piszę na blogu. Trochę to trudne ale daję radę.
Wspominałam też we wsześniejszym poście tu że cieszymy się prezentami.... oto prezentuję jeden z tych który mnie zaskoczył, a zarazem mocno ucieszył i przestraszył. Dlaczego takie skrajne emocje, ano dlatego że to jest..... maszyna do szycia :).


Jakoś zamarzyła mi się, tatuś marzenie spełnił i teraz marzenia trzeba spełnić, muszę nauczyć się szyć.
Dzięki Tato i Mamo!
Do miłego Pstro