środa, 30 listopada 2011

Kolejne prace na kiermasz świąteczny.

Na kiermasz przygotował kwiatki z krepiny, gwiazdy betlejemskie, panie ze świtelicy będą kule ozdabiały właśnie takimi kwiatam. To juz kolejna porcja pierwszych nie udało mi się "obfocić".

Zrobiłam też wianuszek i bombkę, z których jestem bardzo zadowolona a następne myślę że będą bardziej udane. Pomysły oba ściągnęłam gdzieś z sieci. Do miłego.niedziela, 27 listopada 2011

Stan na piątek.Oto kilka gwiazdek i początek komina. Mało w weekend zrobiłam, bo miałam wczoraj imprezę a za jakąś godzinkę idę na następną. W tygodniu postaram sie nadrobić zaległości.

Jeszcze jedno blog Kuby fantastycznego młodego człowiek o którym pisałam wcześniej został usuniety i to w jakich okolicznościach! Smutno mi bo był dla mnie i mojej córki inspiracją, motorem do działania manualnie, poczytajcie tu o blogu Kuby .

czwartek, 24 listopada 2011

Miał być komin robia się gwiazdki.

No tak miałam szybko zabrać się za komin i nawet się zabrałam ale po zebraniu w szkole u mojej pierwszoklasistki okazało się się że trzeba przygotowac jakieś prace na kiermasz świąteczny tak więc zaczynam robić gwiazdki szydełkowe i z papieru, kwiaty z krepiny. Szydełkowe pokaże jak je usztywnie a papierowe wyglądają tak.

Macie jeszcze jakiś pomysł na małe pracy na świąteczny kiermasz? Prosze o popdpowiedzi bo mam pustkę w głowie. Zaraz zabieram sie też za komin, chociaż kilka rzędów, klientka czeka;)  Do miłgo!

niedziela, 20 listopada 2011

wtorek, 15 listopada 2011

poniedziałek, 14 listopada 2011

Buuu... znowu prucie!!

Jak ja tego nie lubię. Co ja robię nie tak! Znazłam schemat o taki na blogu Dolce Vita znazłam włóczkę, zrobiłam, cieszyłam się, zamierzyłam na swej główce i........ kicha za płytki beret mi wyszedł! No wiedziałam, że nie będzie taki jak czapa ale taki płytki..... beeeee. Już jest spruty!!! Dobrze, że nie odcinałam nitki. Szukam pomysłu na nowy. A oto prezentuję wam ostanie jego chwile.  
niedziela, 13 listopada 2011

Święto Odzyskania Niepodległości

Jak spędziliście ten dzień?? Ja w tym roku miałam gości taki zjazd rodzinny od strony małża. Była miła i ciepła atmosfera choć na dworze w piątek było już dość zimno. W naszym mieście była tradycyjnie uroczysta msza z udziałem władz miasta powiatu i gminy oraz wojsko ale w tym roku na rynku była taka 20 minutowa inscenizacja wojny i zwycięstwo Polski. Fantastyczne widowisko i ciesze się że moje dziecko oglądało i poznało trochę historii bo dzień wcześniej w szkole miała apel i śpiewali pieśni patriotyczny i średnio jej się to podobało. Na następny rok myślę że akademia z okazji Święta Niepodległości już się spodoba. A oto różyczka robiona na szybko w nocy dlatego zdjęcie mało atrakcyjne, na tę akademię dla mojej pierwszoklasistki która śpiewa tę oto piosenkę trzymając ten kwiatek w rączce.


"Biało czerwona"
Białe skrzydła ma orzeł, czerwone są w polu maki.
Biały kolor ma mleko, czerwone są w barszczu buraki.
Z białej bielutkiej maki pieczemy pyszny chleb. 
Czerwone usta ma Hania, czerwona w nas płynie krew.

Biało czerwone kolory to bliskie sercu symbole.
Polacy walczyli o wolność, gdy kraj nasz popadł w niewolę.
Za wolność krew przelewali z krew jest przecież czerwona.
A kolor biały to orzeł, głowę mu zdobi korona

czwartek, 10 listopada 2011

Chusta

W końcu udało mi sie skończyć chustę. Bardzo przyjemna w dzieganiu była ta robótka. Jestem bardzo zadowolona z tego jak wyszła. Jest kolorowa i cieplutka, zrobiłam ją z wełenki skarpetkowej kupionej swego czasu w Lidlu. Długo sie zastanawiałm co z niej zrobić bo na sparpetki to było jej za dużo, padło więc na chustę. Wymiary chusty 124 x 172 cm. Pozdrawiam Pstro

poniedziałek, 7 listopada 2011

Gwiazdki i takie tam.

Dziś nie dziergałam ale trochę poszperałam w swoich gazetkach i znalazłam taką Szydełkowanie nr 6/2010 Boże Narodzenie i znalazłam tam sporo ciekawych świątecznych ozdób. Nie mam skanera ale postaram sie w najblizszym czasie zrobić parę zdjęć ciekawszych modeli by pokazać na blogu może coś wam w padnie w oko. Ja mam chęć na takie małe kolorowe gwiazdki.

niedziela, 6 listopada 2011

Sezon świateczny rozpoczęty.

Tak zaczynam sezon przygotowań do świąt. Dziś poszperałam i znalazłam fajny filmik w sieci jak zrobić aniołka.

I oto moja dzisiejsza praca. Poszperałam w domowych skarbach i znalazłam takie duże perełki, które wykorzystałam jako główkę aniołka. Jak wam się podobają? Musze jeszcze zrobić kilka bo bardzo mi się spodobała ta robótka.